Ogiery w TS Księżno
galeria
Apogej by Pogremok xx
galeria
Aragonit by Kobryn
galeria
Aragonit - Wozlawki
galeria
Bard by Razrjad
galeria
Burgund AAH by Juriste AA
galeria
Gluosnis xx
galeria
Machandel by Mandant
galeria
Makart by Arianin
galeria
Makart by Arianin
galeria
Salut by Gawot
galeria
z Czarem
galeria
Czar in Munster - Handorf
Pierwszym ogierem użytym w naszej małej hodowli był Eurial xx 1983, c. gniady (Dargin i Eris po Negresco), linia męska Alcantara II xx. Było 1 źrebię. Klacz Ebony 1993 (od Fiksa po Sotis xx) to skokowo uzdolniony koń. W 1998 roku brała udział w eliminacjach MPMK w skokach.
 
W 1994 roku klacz Fortuna 1991 sk. gniada (Arion i Fiksa po Sotis xx) pokryta została holenderskim Justin Damiro po Damiro - wałach Jasmin 1995 gniady został wyeksportowany do Arizony - USA.
 
Kolejnymi reproduktorami były: znany w Kanadzie i USA dzięki skoczkowi Ali Baba - Aragonit 1978, kasztan (Kobryń i Aragonia po Dzięgiel xx), linia męska Priz xx - Raufbold - Dark Ronald oraz niemiecki Machandel 1989, siwy (Mandant i Melisse II po Memelruf), linia męska Ararad trk.
 
Po synu sławnego Kobrynia mieliśmy 4 źrebaki, z czego udało się odchować trzy wspaniałe klacze i wałacha uzdolnione dresażowo.
Klacz Lady Noma (Atabasca) 1995 (od Fiksa po Sotis xx) zdobyła tytuł II vicemistrza MPMK w dresażu w 2000.
Klacz Akka 1995 (od Wiła po Waleń) - koń dresażowy klasy N - C.

Po niemieckim Machandel mieliśmy 4 źrebaki, z czego dwie klacze były w stadzie podstawowym:
 • klacz Kosma TS 1997 (od Koszatka po Dukat AA),
 • klacz Dobra Nasza TS 1997 (od Dodona po Kerman).
   
W latach 1996-97 czołowym w TS Księżno był Germanic xx 1988, kary (Babant i Georgina po Conor Pass), linia męska Hyperion xx.

Po tym ogierze mieliśmy 10 źrebiąt, z czego 5 klaczy zostało uznanych do hodowli, a klacz Wielka Woda TS 1998 (od Wiła po Waleń) była najwyżej ocenioną przez miedzynarodową komisję hodowlaną (Lars Gehrmann) klaczą trakeńską w Polsce w 2001 roku.
Wałach Wigwam 1997 (od Wiła po Waleń) był finalistą MPMK w skokach w 2001.
Wałach Figaro 1998 (od Fiksa po Sotis xx) był dwa razy (2002 i 2003) finalistą MPMK w dresażu.

W 1999 nasze klacze pokryte były ogierami:
 • Hamlet Go 1985, kasztan (Turnus i Hama po Matador), linia męska Prince Rouge xx - Dark Ronald,
 • Olimp 1994, siwy (Akcept xx i Olimpia po Hill Hawk xx), linia męska Ticino xx - Ferro,
 • Gregory AA 1985, siwy (Jarabub xx i Grecja AA po Bawar AA), linia męska Lavendin xx - Alcantara II. Gregory AA to koń sportowy (ranking WBFSH - wkkw).
Po Hamlet Go mieliśmy 2 źrebaki, z czego:
 • klacz Kosha TS 2000 (od Kosma TS po Machandel) była najwyżej ocenioną klaczą trakeńską w Polsce w 2003 roku,
 • wałach Na Opak TS 2000 (od Nyrelia po Dukat AA).
Po Olimpie urodziła się klacz hodowlana Kite TS 2000 (od Krutynia po Kerman).
W 2000 roku próbowaliśmy inseminacji mrożonym nasieniem ogiera Kostolany 1985, kary (Enrico Caruso i Kapstad po Falke) - niestety bez sukcesów. Krył też w Księżnie Salut 1991, c. kasztan (Gawot i Salopa po Narwik), linia męska Perkoz xx - Hurry On. W TS Księżno urodziły się 2 dobrze zapowiadające się konie :
 • klacz Firstmania TS (od Fairmania TS po Germanic xx),
 • wałach Nyks TS (od Nyrelia po Dukat AA).
Od 2001 czołowym był naszej własności ogier Apogej 1986, sk. gniady (Pogremok xx i Azbuka po Zagorsk xx), linia męska Pogremok xx - Dark Ronald.
Apogej został wyhodowany w SK Dovator - Białoruś. Jest półbratem (po Pogremok xx) doskonałego Acartenango (Garpun) - finalisty Mistrzostw Świata w dresażu w Jerez de la Frontera.
Ojciec matki - Zagorsk xx jest ojcem koni olimpijskich (ranking WBFSH - dresaż i wkkw).
W TS Księżno obecnie jest 5 klaczy hodowlanych, 2 wałachy oraz 2 ogierki rocznika 2007 po Apogeju
W 2003 trzy klacze zaźrebione były ogierami:
Burgund AA 1988, kasztan (Juriste i Blanka po Ulus), pięciokrotny medalista Polski w skokach - urodził się źrebak Alytus TS,
Ignam 1980, c. gniady (Akropol i Inna po Sobiepan), koń klasy Grand Prix w skokach, finalista Pucharu Świata w Dortmundzie w 1990 - urodziła się klaczka Aqua TS. 
Czador 1999, gniady (Orsini i Czapla po Pistolet) - urodziła się klacz Nubia TS (sprzedana do Niemiec w 2007).

W 2004 roku obok potomstwa naszego Apogeja urodziła się klacz Klio TS po ukraińskiej hodowli ogierze Bard 1988, ciemno gniady (Razrjad i Bippi AA po Privet oo).

Kolejne dwa lata używaliśmy Apogeja i dopiero w 2007 roku sięgneliśmy po inseminacje mrożonym nasieniem ogierów Makart oraz Czar .Po Makarcie urodziły się dwie klaczki Arosa TS i Kleo TS a po siwym Czarze ogierek Wielki Czar TS.
Makart 1986 - 2005, kasztan, hodowli SK Plękity, syn ogiera Arianin od klaczy Makia po Karkas, przedstawiciel linii męskiej Perkoz xx- Pilade - Hurry On. Makart - Champion Ogierów Trakeńskich z 2002 roku , koń skokowy klasy Grand Prix , potrafiący skakać przeszkody powyżej 2m jak i wygrywać międzynarodowe konkursy typu Derby. W Europie Zachodniej znany jest i ceniony 3/4 brat Makarta - Szkopuł (Arianin- Karkas - Priz xx) - wysokiej klasy koń skoczek, sportowy reproduktor w Szwecji.
Czar 1998, siwy, hodowli Marka Przeczewskiego, po Lwów od Czantoria po Aragonit, przedstawiciel linii trakeńskiego ogiera Pilger, należący do rodziny żeńskiej T- Chwała 1944 (Lore 1905). Czar - Vicechampion 4-letnich koni w MPMK w Ujeżdżeniu - obecnie jest koniem skokowym klasy Grand Prix, w marcu 2007 roku wspaniale zaprezentował się przed międzynarodową publicznością w Munster - Handorf w Westfalii.


W 2008 roku klacze zaźrebiane były ogierami Czar , Saganek AA ,Gluosnis xx.
Urodziły się : klaczka Kultura TS po Czar , klaczka Domiana po Gluosnis xx ( u nowej właścicielki klaczy Dobra Nasza TS ) , klaczka Kondolisa TS oraz ogierek Ferdydurke TS po Saganek AA .
W planach hodowlanych TS Księżno jest użycie następujacych ogierów :
Makart
EH Caprimond
K 2
Veloce de Favi AA
Donaudichter
EH Distelzar