E - Wenda
galeria
Wielkanocna i Wielkanoc TS
galeria
Wielkanocna TS by Donaudichter
galeria
Wielkanoc TS by Apogej - July 2013
galeria
Agra & Akureyri TS by EH Caprimond
galeria
Agra TS by Germanic xx
galeria
Wielkanoc TS & Wielka Woda TS by Germanic xx
galeria
Trakehner Grading Commission - Lars Gehrmann , Slawomir Pietrzak & Antoni Pacynski
Klacz Wenda xx 1963, hodowli SK Rzeczna (Issos i Weneda po Szczecin), pochodzi z rodziny sławnej i niepobitej na torach Europy klaczy Kincsem 1874. Jest to rodzina Nr 4 - Layton Barb Mare 1685.

Z rodziny tej pochodzi ogier Wersal sp.

W "Rejestrze polskich koni sportowych 1981 - 1992" wymienione są:
  • Wek 1969 (Etymolog i Wenda xx) - wkkw
  • Welur 1979 (Dialekt i Widetta) - dresaż

Hodowli TS Księżno: klacz Akka (Aragonit i Wiła po Waleń) startowała z powodzeniem w konkursach N - C w dresażu, wałach Wigwam (Germanic xx i Wiła po Waleń) był finalistą MPMK w skokach w 2001, a jego pełna siostra klacz Wielka Woda TS była najwyżej ocenioną przez miedzynarodową komisję hodowlaną (Lars Gehrmann) klaczą trakeńską w Polsce w 2001 roku, klacz Agra TS (Germanic xx i Akka po Aragonit) zajęła II miejsce w próbach dzielności klaczy - Jęcznik 2001.

Klacz Wielkanoc TS (Apogej i Wielka Woda TS) wygrała próby dzielności klaczy Rychnowo 2005 organizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie.

Córka klaczy Wielkanoc TS - Wawrzynka po litewskim synu Abdullaha ogierze Araratas hodowli Piotra Laskowskiego była najwyżej zbonitowaną klaczą trakeńską na próbach dzielności klaczy Starogard Gd. 2014

Kasztanowata córka Donaudichtera i klaczy Wielkanoc TS - Wielkanocna TS 2014 sprzedana została do Skandynawii

Klaczka gniada Akureyri TS po EH Caprimond została sprzedana do Niemiec ( Bavaria ), w lipcu 2015 pod nową właścicielką udanie rozpoczęła starty w konkursach Dressur A

Zapoczatkowała hodowlę w Księżnie rzeczniańska klacz Wiła 1987 (Waleń i Wodnica po Colombo).